Egitaraua

Martxoak 4a Ostirala

Martxoak 4a
Arriaga Antzokia Arriaga Antzokia sarrera 12
01

Alicia Amo sopranoa
Guy Cutting tenorra
Matthew Brook baxua
Bilboko Koral Elkartea / Sociedad Coral de Bilbao
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Robert Howarth zuzendaria

Sarrerak erosi
Martxoak 4a
Azkuna Zentroa · Auditorioa Auditorioa sarrera 7
02

La Grande Chapelle
Albert Recasens zuzendaria
(Mercedes Albaina-ren azalpenarekin)

Sarrerak erosi
Martxoak 4a
Bizkaia Aretoa · Mitxelena Auditorioa Mitxelena Auditorioa sarrera 6
03

COMPOSITORES DE CINE
Mahai ingurua
Partaideak: Nerea Alberdi,  Ángel Illarramendi y Fernando Velázquez
Moderatzailea: César Coca

Sarrerak erosi
Martxoak 4a
Euskalduna Jauregia · Auditorioa Auditorioa sarrera 12
04

SESIÓN GOLFA

Miriam Hontana, biolina
Daniel Oyarzabal, organoa
A. Crespo Barba, konpositorea
Mateja Drev, bideo sormena

Sarrerak erosi
  • Arriaga Antzokia
  • Azkuna Zentroa
  • Bizkaia Aretoa
  • Euskalduna Jauregia

Martxoak 5a Larunbata

Martxoak 5a
Azkuna Zentroa · Auditorioa Auditorioa sarrera 7
19

ORIGEN
Neuma

Estela Córcoles flauta
Alejandra Villalobos piccoloa
Anna Pujol piccoloa
Raquel Díaz flauta altua

Sarrerak erosi
Martxoak 5a
Bizkaia Aretoa · Mitxelena Auditorioa Mitxelena Auditorioa sarrera 6
06
07

EHU orkestra sinfonikoa
Doru Artenie director
(comenta Mercedes Albaina)

Sarrerak erosi
21

BEETHOVEN DE BOLSILLO
Rioja Filarmonía
Jorge Nicolás Manrique director

Sarrerak erosi
22

Musikak herrestan narama, itsasoak bezala
César Coca kazetaria
Patricia Sojo musikologoa

Sarrerak erosi
Martxoak 5a
Euskalduna Jauregia · Auditorioa Auditorioa sarrera 12
08

Orquesta Sinfónica de Castilla y León
Chloé van Soeterstède zuzendaria

Sarrerak erosi
09

Alicia Amo sopranoa
Guy Cutting tenorra
Matthew Brook baxua
Bilboko Koral Elkartea / Sociedad Coral del Bilbao
Bilbao Orkestra Sinfonikoa
Rob Howarth zuzendaria

Sarrerak erosi
23

Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias
Christoph König zuzendaria

Sarrerak erosi
24

Orquesta Sinfónica de Navarra / Nafarroako Orkestra Sinfonikoa
Julio García Vico zuzendaria

Sarrerak erosi
25

Anna Lapkovskaja mezzosopranoa
Stefan Vinke tenorra
Euskadiko Orkestra
Robert Treviño zuzendaria

Sarrerak erosi
Martxoak 5a
Euskalduna Jauregia · 0B Aretoa 0B Aretoa sarrera 10
10

Yann Dubost kontrabaxua
Magali Mosnier flauta
Pablo Barragán klarinetea
Vassilena Serafimova marinba
Dúo del Valle pianoak
Cuarteto Modigliani

Sarrerak erosi
11

Bayerische Kammerphilharmonie
Gabriel Adorjan zuzendari konzertinoa

Sarrerak erosi
12

Jessica Cale sopranoa
Sam Boden tenorra
Malachy Frame baritonoa
Arcangelo
Jonathan Cohen zuzendaria

Sarrerak erosi
26

Milena Storti mezzosopranoa
María de Martini flauta
Concerto de’ Cavalieri
Marcello di Lisa zuzendaria

Sarrerak erosi
27
28
29

Bayerische Kammerphilharmonie
Gabriel Adorjan zuzendari kontzertinoa

Sarrerak erosi
Martxoak 5a
Euskalduna Jauregia · 0D Aretoa 0D Aretoa sarrera 7
13

Quatuor Ardeo
Carole Petitdemange biolina
Mi-sa Yan biolina
Yuko Hara biola
Joëlle Martínez biolontxeloa

Sarrerak erosi
14

Wiener Kammersymphonie
Anna Morgoulets biolina
Muhammedjan Sharipov biolina
Giorgia Veneziano biola
Sergio Mastro biolontxeloa eta zuzendari artistikoa
Damián Posse kontrabaxua

Sarrerak erosi
15

Trío Rodin
Carles Puig biolina
Esther García biolontxeloa
Jorge Mengotti pianoa

Sarrerak erosi
30

Le Concert Impromptu
Yves Charpentier
flauta
Violaine Dufès oboe
Jean-Christophe Murer clarinete
Pierre Fatus fagot
Astrid Yamada trompa

Sarrerak erosi
31

Quatuor Ardeo
Carole Petitdemange biolina
Mi-sa Yan biolina
Yuko Hara biola
Joëlle Martínez biolontxeloa

Sarrerak erosi
32
Martxoak 5a
Euskalduna Jauregia · 0A Aretoa 0A Aretoa sarrera 7
17
35
  • Azkuna Zentroa
  • Bizkaia Aretoa
  • Euskalduna Jauregia

Martxoak 6a Igandea

Martxoak 6a
Azkuna Zentroa · Auditorioa Auditorioa sarrera 7
37

Neuma

Estela Córcoles flauta
Alejandra Villalobos piccoloa
Anna Pujol piccoloa
Raquel Díaz flauta Altua

Sarrerak erosi
Martxoak 6a
Bizkaia Aretoa · Mitxelena Auditorioa Mitxelena Auditorioa sarrera 6
38
39

Honela entzuten da natura zineman
César Coca periodista
Patricia Sojo musicóloga

Sarrerak erosi
Martxoak 6a
Euskalduna Jauregia · Auditorioa Auditorioa sarrera 12
40
41

Orquesta Sinfónica de Castilla y León
Gabriel Bebeselea
zuzendaria

Sarrerak erosi
42

Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias
CHRISTOPH KÖNIG
zuzendaria

Sarrerak erosi
52

Ignacio Prego klabea
Nafarroako Orkestra Sinfonikoa
Julio García Vico
zuzendaria

Sarrerak erosi
53

Orquesta Sinfónica de Castilla y León
Gabriel Bebeselea
zuzendaria

Sarrerak erosi
Martxoak 6a
Euskalduna Jauregia · 0B Aretoa 0B Aretoa sarrera 10
43
44
45

Maria de Martini flauta
Concerto de’ Cavalieri
Marcello di Lisa
zuzendaria

Sarrerak erosi
54
55

Bayerische Kammerphilharmonie
Gabriel Adorjan
zuzendari kontzertinoa

Sarrerak erosi
56

Victor del Valle pianoa

Cuarteto Modigliani
Philippe Bernhard biolin
Loïc Rio biolina biolin
Laurent Marfaing biola
François Kieffer txeloa

Sarrerak erosi
Martxoak 6a
Euskalduna Jauregia · 0D Aretoa 0D Aretoa sarrera 7
46

Le Concert Impromptu
Yves Charpentier
flauta
Violaine Dufès oboea
Jean-Christophe Murer klarinetea
Pierre Fatus fagota
Astrid Yamada tronpa

Sarrerak erosi
47

Wiener Kammersymphonie
Anna Morgoulets biolina
Muhammedjan Sharipov biolina
Giorgia Veneziano biola
Sergio Mastro biolontxeloa eta zuzendari artistikoa
Damián Posse kpntrabaxua

Sarrerak erosi
48

Quatuor Modigliani
Philippe Bernhard
biolina
Loïc Rio biolina
Laurent Marfaing biola
François Kieffer biolontxeloa

Sarrerak erosi
57

Quatuor Ardeo
Carole Petitdemange
biolina
Mi-sa Yan biolina
Yuko Hara biola
Joëlle Martínez biolontxeloa

Sarrerak erosi
58

Le Concert Impromptu
Yves Charpentier
flauta
Violaine Dufès oboea
Jean-Christophe Murer klarinetea
Pierre Fatus fagota
Astrid Yamada tronpa

Sarrerak erosi
59

Wiener Kammersymphonie
Anna Morgoulets
biolina
Muhammedjan Sharipov biolina
Giorgia Veneziano biola
Sergio Mastro biolontxeloa eta zuzendari artistikoa
Damián Posse kontrabaxua

Sarrerak erosi
Martxoak 6a
Euskalduna Jauregia · 0A Aretoa 0A Aretoa sarrera 7
49

Trío Rodin
Carles Puig
biolina
Esther García biolontxeloa
Jorge Mengoti pianoa

Sarrerak erosi
51
59

Trío Rodin
Carles Puig
biolina
Esther García biolontxeloa
Jorge Mengotti pianoa

Sarrerak erosi
62
  • Azkuna Zentroa
  • Bizkaia Aretoa
  • Euskalduna Jauregia
MUSIKA MÚSICA • T: +34 94 679 04 88